«
  1. Anasayfa
  2. Yaşam
  3. Sabah ve Akşam Güneşi Kime Vurur?

Sabah ve Akşam Güneşi Kime Vurur?

sabah-aksam-gunesi-kime-vurur-2

Güneşi kimler görebilir, kimler görmez olur? Çok genel bir cümle olsa da bu fikri anlatan en iyi cümlelerden biridir. Akşam güneşi herkesi aydınlatmayabilir.

Ancak doğru yerde doğru zamanda akşam güneşini seyredenlere, onlara ilham verenlere, onlarla birlikte güneşin ışıklarına kavuşanlara duyulan saygı çok fazladır.

Bu saygı da, bu insanların gerçekten de özel olduklarını kanıtlayan en büyük faktördür. Bu durum da insanlar arasında bir soruya neden olmuştur.

Akşam Güneşi Kime Vurur? İşte bu nedenden ötürü ‘’Akşam güneşi güzele vurur’’ derler. Güneş, sadece doğrudan istediğimiz yere ışık verir. Bu güneşin özelliklerindendir ve ışığını seçer.

Hatta güneş daha da ileri gider ve karanlık bir odada aydınlatmaya uygun olmayan her şeyi karanlığa bırakarak gördüğümüz her şeyi aydınlatmaya odaklanır. Güneşin bu özelliği, doğru cevabın aklımıza geldiğinden daha etkili olduğu durumlarda uygulanabilir.

Akşam güneşi kime vurur cümlesi, ortalama sözlük anlamıyla “ne zaman güneş batıyor” sorusunu yanıtlar. Bir başka deyişle, akşam güneşi kime vurursa işte o zaman güneş batıyor kararını verir. Ancak bu cümle, aslında bir fikirden çok bir yaşam felsefesi veya bir yaşam tarzı yansıtır. Akşam güneşi kime vurursa o kimse akşam için daha çok sevinir ve ona göre hareket eder derler.

Akşam Güneşi Kime Vurur Anlamı

Sabah ve Akşam Güneşi Kime Vurur?

Bu soru günümüzde çokça karşımıza çıkan ve gördüklerimize dair tatmin edici bir anlam çıkarmamızda zorluklar yaşadığımız bir sorudur. Bu duruma sebep olan faktörlerden biri de özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte her şeyin aynı hizaya gelmesidir. Yüze vuran sabah güneşi gece altını ıslatan bebeğe vurur ve sabah güneşi sidikliye vurur atasözü bu anlamda söylenmiş olabilir.

Herkesin aynı ortama girmesi, aynı yerleri tercih etmesi, aynı sistemlere bağlanması ve de aynı şekilde davranması sonucu ortaya birbirinden farklılıklar eser kalmadan tekdüzelik ortaya çıkmaktadır. Akşam güneşi güzele vurur sözü de bu şekilde ortaya çıkmış olabilir

Bu anlamda toplu durulan insan grupları içerisinde akşam güneşinin kime vurduğunu anlamakta güçlük çekeriz. Bazıları ise akşam güneşini sevmez. Aydınlık oda, güzel beyazlar, güneşin doğduğu saatten itibaren bizi saran aydınlık ve dolu dolu bir gün.

Gün ışığından hoşlanmak bazen çok rahatsız edici olabilir. Her yer gözlerimizi yakar ve yerleştirdiğimiz her şeyin etrafında parlamaya başlar. Çoğunlukla, bu gemilerden kalkanlar için de geçerlidir. Güneşten kaçmak mümkün değildir.

Yalnızca onu kendi içinde tutmak için uygun bir alana almamız gerekir. Akşam güneşi kime vurur yada sabah güneşi kime vurur sorularının cevabını bu içeriğimizde bulabildiğinizi düşünüyoruz. Son olarak gövdeden türemiş sözcük hakkında öğrencilerin işine yaracağı detayları aktardığımız içeriğimize göz atmayı unutmayın.

Abone Ol 
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *