«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. “25 Litre: Suyun Peşinde” FOX İzleyicileriyle Buluşuyor

“25 Litre: Suyun Peşinde” FOX İzleyicileriyle Buluşuyor

“25 Litre: Suyun Peşinde” FOX İzleyicileriyle Buluşuyor

Su kaynaklarımızı koruma, bireysel su tüketimi ve alınabilecek önlemler gibi konuları yeniden değerlendiren “25 Litre: Suyun Peşinde” belgeselinde ünlü müzisyen Gökhan Özoğuz ve ünlü oyuncu Taner Ölmez de uzmanlara eşlik ediyor. FOX ekranlarında ilk kez  20 Eylül Pazar günü saat 18:15’te yayınlanacak yapım, Finish’in “Yarının Suyu” hareketindeki en önemli kilometre taşlarından biri.

Finish iş birliğiyle hazırlanan National Geographic belgeseli  “25 Litre: Suyun Peşinde”, FOX ekranlarına geliyor. Geçtiğimiz yıl yayınlanan ve 25 milyondan fazla izleyiciyle buluşan “25 Litre” belgeselinin devamı niteliğindeki “25 Litre: Suyun Peşinde” belgeselitüm dünyadaki su kısıtı riskine bir kez daha dikkat çekiyor.

Bir önceki yapımın oluşturduğu temele eklenen yeni içeriklerin merkezinde ise, özellikle pandemi süreciyle birlikte, suyun değerinin daha fazla anlaşıldığı ve bugünlerde dünyada ve Türkiye’deki su kaynaklarının korunmasının önemi yer alıyor. Bireysel su tüketiminin su kaynakları üzerindeki etkisi ve su krizinin hangi noktada olduğu gibi başlıklarla konuyu yeniden ele alan yapım, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu, İklim Bilimci Prof. Dr. Levent Kurnazve Meteorolog Bünyamin Sürmeli gibi alanında uzman bilim insanlarının görüşleriyle zenginleşiyor. Yapım, su kaynaklarının korunması için yapılabilecekleri ve bu sayede geleceğe daha umutlu bakabileceğimizi de izleyicilere aktarıyor.

İlk 25 Litre belgeselinde yaşadığı bireysel deneyimi aktaran ünlü müzisyen Gökhan Özoğuz’a bu yeni yapımda oyuncu Taner Ölmez de eşlik ediyor.

Reckitt Benckiser ile sürdürülebilirlik çerçevesinde gerçekleştirilen iş birliği ile ilgili çok mutlu olduğunu belirten The Walt Disney Company, Türkiye Medya Birimi, Tematik Kanallardan Sorumlu Genel Yayın Yönetmeni Yadigar M. Belbüken, “Ödüllü belgeselleri ve yapımları tüm dünyada milyonlarca kişiye ulaşan National Geographic’in, bilime ve keşfe verdiği desteğin yanı sıra dünyanın sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak ve toplumu bilinçlendirmekle beraber, çevreci ve eğitici ruhuyla harmanladığı misyonunu “25 Litre: Suyun Peşinde” ile destekleyebildiğimiz için çok mutluyuz. Geçtiğimiz sene yayınladığımız “25 Litre” belgeselinin gördüğü ilgi, bu konuya herkesin ne kadar duyarlı olduğunu göstermiş oldu. Pandemi sürecinde suyun değerini daha iyi anladığımızı düşünerek, bu önemli konuya tekrar dikkat çekebilmeyi umuyoruz” dedi.

Reckitt Benckiser Türkiye Hijyen Pazarlama Direktörü Tarık Bayar, 25 Litre: Suyun Peşinde ile Finish’in Yarının Suyu hareketi kapsamında önemli bir adım daha attıklarını söyledi: “National Geographic ile son derece verimli bir iş birliğinin ürünü olan 25 Litre belgeselimiz, geçen yıldan bu yana 25 milyondan fazla izleyici ile buluştu ve yurtdışında da gösterimleri başladı. Bu yıl da aynı bakış açısıyla devam ediyoruz, başta içinde bulunduğumuz pandemi sürecinin su tüketimimize olan etkisi olmak üzere, Finish markamızın su kaynaklarımızın korunması için başlattığı Yarının Suyu hareketiyle dikkat çektiğimiz konuları değerli uzmanlarımızın katkılarıyla kamuoyuna bir kez daha hatırlatıyoruz.”

“25 Litre: Suyun Peşinde”, 2O Eylül Pazar günü Fox Ana Haber bülteninin hemen öncesinde saat 18:15’te FOX ekranlarında izleyicilerle buluşuyor.

Abone Ol 
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *