«
  1. Anasayfa
  2. Yaşam
  3. Eşsiz Manzara Eşliğinde Lezzet Yolculuğu

Eşsiz Manzara Eşliğinde Lezzet Yolculuğu

Eşsiz Manzara Eşliğinde Lezzet Yolculuğu

Mogan Gölü manzarası ile şık sunumlarını misafirleri ile buluşturan Seyfi Balık, zengin menüsü ile lezzet tutkunlarını ağırlıyor. Günlük hazırlanan mezeleri ve geniş menü seçeneği ile sıra dışı tatları sunan Seyfi Balık, alışılagelmişin dışında keyifli sohbetlere lezzetleri ile ev sahipliği yapıyor.

Kendine özgü tatları ve tarifleri ile hazırladıkları menüyü anlatan usta şef Zafer Özer, beybi ıspanak eşliğinde ızgara dil şiş tarifini paylaştı. Özel bir lezzet olarak misafirlerine sunduklarını belirten Özer, Ankara’da yapılmamış bir lezzet olduğunu belirtti.

Dil balığının özel bir balık olduğunu belirten Zafer Özer, “ Öncelikle balığı marine ediyoruz. Bir gün süre ile marine edilmesi çok önemli. Yanında özellikle beybi ıspanak kullanıyoruz. Bir birlerinin lezzetini ön plana çıkarmaları yönünden lezzetli bir uyumları var. Marine edilirken özellikle zeytinyağı kullanıyoruz. Püf noktası da burada bulunuyor. İçerisinde sos olarak kullandığımız baharatlar ile zenginleşen karışımımızla harmanladıktan sonra misafirlerimize sunuyoruz” ifadelerini kullandı. Baharatın balığa ayrı bir lezzet kattığını vurgulayan usta şef, “ Özellikle taze baharatlar taze kekik, roz marin gibi baharatlar değişik aromaları ile farklı lezzetler katıyor” dedi.

Meze çeşitliliği bakımından da farklı lezzet uyumunu harmanlayan Seyfi Balık, Ankara’nın en gözde lokasyonunda bulunan Kuzu Effect AVM’de keyifli sohbetlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

 

Abone Ol 
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *