«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Yemeksepeti’nden ‘Dünya Kahve Günü’ne Özel Kahve Tüketim Alışkanlıkları

Yemeksepeti’nden ‘Dünya Kahve Günü’ne Özel Kahve Tüketim Alışkanlıkları

Yemeksepeti’nden ‘Dünya Kahve Günü’ne Özel Kahve Tüketim Alışkanlıkları

Yemeksepeti kullanıcıları tarafından 2020’nin ilk 9 ayında toplam kahve siparişlerin geçtiğimiz yılın aynı dönemine kadar %85 arttı. Yaz aylarının da etkisiyle, bu yıl en çok sipariş verilen kahve türü yumuşak içimiyle Iced Caffe Latte olurken, en çok sipariş verilen kahve sıralamasında Caffe Latte ikinci, filtre kahve ise üçüncü sırada yer aldı.

Ayrıca, Yemeksepeti ve Starbucks’ın iş birliği ile kullanıcılar, Starbucks kahvelerinin lezzetine Yemeksepeti hızıyla ulaşabiliyor. Yemeksepeti kullanıcıların Starbucks kahvelerinde de tercihi değişmiyor ve en çok sipariş verilen kahvelerde Iced Caffe Latte ve Caffe Latte yer alıyor.

Yaklaşık beş yüz yıllık bir gelenek olan kahve tüketimi, ülkemizde günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası. Simgesel olarak toplumsallığı, keyfi ve paylaşımı çağrıştıran kahve, yeni nesil kahve dükkânlarının yaygınlaşması ve online sipariş olanaklarıyla birlikte hızlı bir dönüşüm yaşıyor. Yemeksepeti de dünyada her yıl 1 Ekim’de kutlanan Dünya Kahve Günü vesilesiyle milyonlarca kullanıcısının kahve sipariş alışkanlıklarını inceledi.

Kullanıcılar, 2020’nin ilk 9 ayında kahve siparişlerini %85 arttırdılar. Yaz aylarının da etkisiyle, bu yıl en çok sipariş verilen kahve türü yumuşak içimiyle Iced Caffe Latte olurken, en çok sipariş verilen kahve sıralamasında Caffe Latte ikinci, filtre kahve ise üçüncü sırada yer aldı.

2020 yılında en çok kahve sipariş verilen ay Eylül ayı oldu. Verilen siparişlerin şehirlere göre dağılımında en çok sipariş veren şehirler arasında sırasıyla İstanbul, İzmir, Ankara bulunuyor. İstanbul’da en çok sipariş verilen ilçelerde ise ilk sırada Kadıköy, ardından Beşiktaş ve Şişli yer alıyor.

Sabah kahvaltılarının ve öğle yemeklerinin ardından vazgeçilmez lezzet olan kahve en çok sabah saat 10.00 ve öğlen 14.00’de sipariş ediliyor. En çok sipariş verilen gün ise Perşembe.

Starbucks lezzetleri Yemeksepeti hızıyla bir arada

Starbucks ve Yemeksepeti, kahveseverlerin istedikleri her yerden hızlı bir şekilde Starbucks’ın sevilen lezzetlerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla bu yıl bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliği ile kullanıcılar Yemeksepeti üzerinden seçili Starbucks mağazalarından online paket siparişlerini verebiliyor.

Yemeksepeti kullanıcıların Starbucks kahvelerinde de tercihi değişmiyor, en çok sipariş verilen kahvelerde Iced Caffe Latte ve Caffe Latte yer alıyor.

Starbucks kahvelerinin en çok sipariş edildiği şehirler sıralamasında ilk sırada İstanbul, ikinci sırada İzmir, üçüncü sırada Ankara yer alıyor. İstanbul ilçelerinde ise sıralama değişmeyerek en çok Starbucks kahvesi sipariş eden ilçeler arasında ilk sırada Kadıköy, ikinci sırada Beşiktaş, üçüncü sırada Şişli bulunuyor.

Abone Ol 
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *