«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Yapay Zekâ ile Annelere En Uygun Hediye

Yapay Zekâ ile Annelere En Uygun Hediye

Yapay Zekâ ile Annelere En Uygun Hediye

Bu yıl Türkiye’deki anneler günü online satın almasının 2 milyar TL’yi geride bırakması beklenirken, derin öğrenme temelli yeniden hedefleme reklamları, en uygun anneler günü hediyelerini kullanıcılara sunuyor.

Ülkemizde de olduğu gibi tüm dünyada anneler günü, yılbaşından sonra en fazla alışverişin yapıldığı perakende günü oluyor. Bu yıl 12 Mayıs’ta gerçekleşecek anneler günü için derin öğrenme temelli algoritmalar, en iyi hediyenin bulunması için tüketicilere yardımcı olurken, e-ticaret sitelerinin de satışlarını artırmalarına olanak tanıyor.

Yapay Zekâ ile Annelere En Uygun Hediye

Tüketicilerin kişisel dokunuşlara sahip hediyeler aradığına dikkat çeken RTB House Türkiye Ülke Müdürü Can Tunçer, “Şirketlerin kullanıcılarının beğenilerine göre kişiselleştirilmiş reklamlar çıkarmaları gerekiyor. Derin öğrenme öneri mekanizmalarına uygulandıktan sonra kullanıcılar, derin öğrenmeye sahip olmayanlara kıyasla reklamlara yüzde 41 oranında daha fazla tıklıyor. Derin öğrenme her geçen gün daha popüler hale geliyor ve otomotivden eğlence, pazarlamaya kadar birçok sektörde büyük değişimler yaratıyor. Reklamcılık sektörü, derin öğrenme ile kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış ve kişiselleştirilmiş mesajlar, daha fazla kullanıcı memnuniyeti ve daha etkili kampanyalar meydana getiriyor” dedi.

 

BKM verilerine göre, 2018 yılında yüzde 40 artan online kredi kartı harcamalarının, bu yıl da artmaya devam ettiğinin altını çizen Tunçer, Mayıs ayında, anneler gününün de etkisiyle harcamaların yükseldiğine dikkat çekti ve artıştan yararlanmaları için e-ticaret pazarlama uzmanlarına şu önerilerde bulundu:

  • Annelerin tarzlarına göre profiller oluşturun. Daha kesin bir profil tanımına sahip olmak, potansiyel müşterilerinizin alışveriş yapmak istediği genel kategoriyi daha iyi anlamanızı sağlayacak. Böylece, her profil segmenti için uygun ürün önerisine göre daha iyi hedeflenmiş yeniden pazarlama stratejisi benimseyebilirsiniz.
  • Anneler günü için hatırlatmada bulunun. Mayıs ayı başında anneler gününün yaklaştığını, yoğun gündemde kaybolan kullanıcılara hatırlatın.
  • Bir hafta kala reklam yatırımlarınızı sıklaştırın. Anneler gününden önceki son hafta en fazla satın almanın yaşandığı dönem olurken, normal düzende en fazla harcamanın Perşembe akşamları yapıldığını unutmayın.
  • Son dakikacılara önerilerle gidin. Anneler günü için en fazla satın alma, bir önceki Cuma ve Cumartesi günleri yaşanıyor. Özel tekliflerle son güne kalan kullanıcıları yakalamak mümkün. Aynı zamanda son güne kalan kullanıcılara online satın alma sonrası paketin teslim alınabileceği yerleri gösterebilirsiniz. Son dakikacı kullanıcıların çoğunda zamanında teslimat endişesine çare olabileceğinizi gösterin.

Derin öğrenme teknolojisiyle geliştirilen yeniden hedefleme çözümleri hakkında daha fazla bilgi için www.rtbhouse.com adresini kullanabilirsiniz.

Abone Ol 
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. gülsüm

    ilginç bir konu