«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Wi-Fi Kullanıp En Hızlı İnterneti Nasıl Kullanabiliriz?

Wi-Fi Kullanıp En Hızlı İnterneti Nasıl Kullanabiliriz?

Wi-Fi Kullanıp En Hızlı İnterneti Nasıl Kullanabiliriz?

Kablosuz ağ olarak da bilinen Wi-fi kullanımında ağınızı hızlandırmanın bazı etkili yöntemleri bulunuyor. Rauterler yani yönlendiricilerin oldukça güç bir görevleri bulunuyor. Özellikle her yeni cihaz internet bağlantısını Wi-fi üzerinden temin etmeyi tercih ediyor.

Termostatlar, güvenlik sistemleri ve hatta ampuller dahi birçok cihazlar günden güne artış göstermesi ile birlikte internet bağlantı hızında da düşmeler meydana gelebiliyor.

Bu olumsuz eylemin düzeltilebilmesi için ek maliyetlere gerek duyulmadan speed test üzerinden Wi-fi internet hızı yükseltilebilir. Fakat düşük internet bağlantı hızından yavaş geniş bandı veya eski rauter suçlu olması durumunda kullanılan tarife ve donanımın yükseltilmesi gerekebiliyor.

Uygulanabilecek Yöntemler;

Wi-fi kullanıp en hızlı internet bağlantısına sahip olunması için başvurulması gereken etkili uygulamalardan biri rauterin farklı bir alana transfer edilmesidir. Her ne kadar çoğu kullanıcılar tarafından raute’in gizli alanlarda tercih edilse de bilinenin aksine rauter’in nefes alabilmesi ve sağlıklı wi-fi internet bağlantısı için cihazın nefes alabileceği ortam tercih edilmelidir. Bu eylem için ise en uygun kısım evin orta bölümüdür.

Bu sayede bir telefon hattı uzatma kablosu üzerinden routerin evin merkez kısmından kabaca zeminden birkaç santim yükseklikte konumlandırılması gerekiyor. Wi-fi internet bağlantısı bazı durumlarda en iyi konumda dahi tuhaflaşabiliyor, ayrıyeten cihazınızın yer aldığı ortama telsiz telefon, mikro dalga, bebek monitörü gibi farklı cihazlar da ilave ettiğinizde bu durum daha da negatif bir hale dönüşebiliyor.

Hatta bazı yoğun ışıklar dahi Wi-fi internet kalitesinde düşüş meydana gelmesine yol açabiliyor. Bu sebeple routerin çevresini diğer elektronik cihazlardan arındırmaya özen gösterilmelidir.

Wi-Fi Kullanıp En Hızlı İnterneti Nasıl Kullanabiliriz?

Wi-fi Kullanımında En Hızlı İnternet Testi Nasıl Yapılır?

Wi-fi kullanımında en hızlı internet testi için profesyonel internet hız testi ölçüm sitesine giriş sağlanmalıdır. Kablolu ve kablosuz internet hız testi hizmeti sunulan kusursuz internet hızı ölçüm sitesinden ücretsiz olarak wi-fi internet hız testi gerçekleştirilebiliyor.

İnternet Hız Testi Sitesinden Nasıl Faydalanılır?

Wi-fi kullanımında internet hızı ölçümü için internet hız testi sitesine giriş sağlanarak wi-fi internet Google speed test işlemini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Sistemde yer alan wi-fi internet hızı ölçüm kronometresinden işlemi başlat butonuna tıklamanız yeterlidir.

İnternet Hız Testi Sitesi Güvenilir Mi?

İnternet hızı ölçüm sitesi profesyonel, garantili ve tamamen ücretsiz olarak hizmet sunduğundan geniş bir kullanıcı potansiyeline sahiptir. Sıradan internet hızı test sitelerinden farklı bir işleyiş sunan internet hızı ölçüm sitesi bu sayede firmalar tarafından da tercih ediliyor. İnternet hızı ölçüm sitesi sayesinde Wi-fi internet hızınızı evinizin konforunda ölçebilir ve sonucu saniyeler içerisinde alabilirsiniz. Wi-fi internet ölçüm sitesi ile tanışmak için siteye giriş sağlamanız ve ev ve işyeri internet hızı ne durumda olduğunu tespit edebilirsiniz.

Onspeedtest.com sitesindeki verilerden alınmıştır.

Abone Ol 
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *