«
  1. Anasayfa
  2. Uygulama
  3. TikTok Sosyal Medya Platformlarını Geride Bıraktı

TikTok Sosyal Medya Platformlarını Geride Bıraktı

TikTok Sosyal Medya Platformlarını Geride Bıraktı

Son zamanların popüler uygulaması Tiktok diğer sosyal medya platformlarını geride bırakarak Ağustos ayında 44,6 milyon kez indirildi. TikTok’u ikinci sıradan Instagram takip ederken geçtiğimiz ay 38,5 milyon kere indirildiği kaydedildi.

Medya takip kurumu Ajans Press, sosyal medya ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre bu yıl sosyal medya ile alakalı çıkan haber adedi 144 bin 287 olarak görüldü. Bu yıl içerisinde sadece TikTok ile çıkan haber adedi ise 2 bin 421 olarak kayıtlata geçti. Haber içerikleri incelendiğinde ise son dönemlerde ABD ve Çin arasında yaşanan TikTok gerginliğin medyada en çok konuşulan başlıklar arasına girdiği gözlendi.

Ajans Press’in, www.finbold.com verilerinden elde ettiği bilgilere göre sosyal medya uygulamalarının indirilme sayıları belli oldu. Böylelikle son zamanların popüler uygulaması Tiktok diğer sosyal medya platformlarını geride bırakarak Ağustos ayında 44,6 milyon kez indirildi. TikTok’u ikinci sıradan Instagram takip ederken geçtiğimiz ay 38,5 milyon kere indirildiği kaydedildi. Facebook indirilme sayısı ise 22,1 milyon olurken oldukça geride kaldığı görüldü. Araştırma Apple ve Android Store olmak üzere ele alınırken, TikTok’u bu yıl en çok indiren ülkenin 99,8 milyon ile Hindistan olduğunu açıkladı. İkinci sırada ise neredeyse yarısına tekabül eden 45,6 milyon indirilme ile ABD yer aldı. TikTok çıktığı günden itibaren büyüme kat ederken, 72,8 milyon indirilme ile geçtiğimiz Mayıs ayında zirve yaptığı saptandı.

 

Abone Ol 
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *