«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. Klavyede Olmayan Semboller

Klavyede Olmayan Semboller

Klavyede Olmayan Semboller

Klavyede olmayan semboller, klavyeden tıklanmadan yalnızca büyük şekilli harflerle çizilebilen veya herhangi bir harfle birlikte çizilebilen özel sembollerdir. Simge ya da sembol, bir nesneyi veya ilişkiyi temsil eden, gösteren veya anlatan işaretlerdir. Sembollerin her biri, kendine özgü bir anlamı veya sebebi olsa da, aynı zamanda birkaç farklı yaklaşım ve analitik alan altında da incelenebilirler.

Karakterlerin Klavyede bulunması gerekmez. Birkaç farklı tuş birleşimi ile bu sembolleri kullanabilirsiniz. Bir karakter genellikle bir tuşa basılmak suretiyle yazılmaktadır. Ancak bazı tuşlar sadece özel semboller sağlayabilir, böylece klavyede bulunmayan sembolleri elde etmeniz için bu tuşa ek olarak başka tuşlara da basmanız gerekir.

Özel mesajlarınızda cümlenin sonuna kalp eklemek veya Instagram gibi profilinizi özelleştirebileceğiniz biyografi alanlarında bu tarz sembolleri kullanabilirsiniz. Bu tarz sembollerin genellikle kullanım amacı PVP oyunlarda kullanıcı adı bölümüne özel karakterler girerek kendinizi diğer oyunculardan farklı göstermektir. Sembol, bir şeyin yerini tutan görsel ifadedir. Teknoloji ortamında her alanda bu sembolleri kullanabilirsiniz.

Klavyede Olmayan Semboller Nasıl Eklenir?

Klavyede Olmayan Semboller

Şekilli semboller ve emojiler, teknoloji dünyasına yönelik geliştirilen dillerin yerine geçecek şekilde tasarlanmış şekillerdir. Bu semboller, mesajlaşırken veya görüşürken gösterilen iki insan arasında ortak anlam ve duyguları ifade ederler.

Bir sembolün başarılı bir şekilde kullanımı, alt metin olarak iletmek istediğimiz mesajı anlatmakta kolaylık sağlar. Bizler insan olarak her zaman karşımızda ki kişiye bir şeyler anlatmak durumundayız. Buna iletişim diyoruz. Karşımızda ki insanla yeni tanışmış olabiliriz.

Bu durum da bizlere yanlış anlaşılma olasılığı sunmaktadır. Olumlu ya da olumsuz anlaşılma durumuna karşın emojiler kullanırız. Emojiler, kendinizi ve dünyalarınızı karşı tarafa ifade etme konusunda oldukça yardım eden üstün bir araçtır.

Bu emojiler yüzlerce grafik ve renk seçeneğine sahiptir. Birlikte kullanıldığında, yeni anlamlar kazandırmaktadır. Emojiler, milyonlarca insan tarafından her ülkede, her kültürde ve her dilde okunabiliyor. Dünya genelinde belki de konuşmadan anlaşabileceğimiz tek dildir.

Klavyede olmayan semboller kullanmanız için ‘’CTRL’’ + ‘’C’’ tuşlarının birleşimini kullanmanız yeterli olacaktır. Umarız bu makalemizde yayınlamış olduğumuz makaleler ihtiyaçlarınızı karşılamıştır. Aşağıdaki yer alan semboller arasında kullanmak istediğiniz sembolün üzerine tıklayarak kolaylıkla kopyalayabilirsiniz.

༄ Kopyalandı
Abone Ol 
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *