«
  1. Anasayfa
  2. Advertorial
  3. İnşaat Kenar Koruma

İnşaat Kenar Koruma

İnşaat Kenar Koruma

Hem inşaat hem de yıkım şantiyelerinde çalışanların güvenliğinin sağlanması en mühim konulardan biridir. Try mühendislik olarak güvenlik birinci sorumluluğumuzdur. Çalışma alanının belirli bir ortamda olduğunu belirtmek için geçici bir inşaat kenar koruma (bknz https://trymuhendislik.com/kenar-koruma/)  sistemi kullanılarak uygun güvenlik sağlanabilir.

Bina kenarı koruması, bina içindeki bitişik nesnelerin korunması açısından da çok önemlidir. Kenar koruma sistemleri sadece çalışanların düşmesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda malzemenin yere düşerek tehlike oluşturmasını da engeller.

İnşaat alanlarında ve onarımların yapıldığı çeşitli yerlerde birçok malzeme bulunabilir. Bu malzemeler tehlike oluşturmayacak şekilde doğru bir şekilde düzenlenmelidir. İşçinin çalışma sırasında üzerine bastığı malzeme kayabilir. Maddi hasara ek olarak, işçilerin yaşamları da tehlikeye girebilir. Bunu önlemek ve güvenliği sağlamak için bina kenar koruma sistemleri geliştirilmiştir.

Bir yapı oluşturulmadan önce, kenar koruma cihazları kurulmalı ve inşaatın en başından itibaren tüm güvenlik önlemleri alınmalıdır. Aksi halde ortaya çıkan hata, geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilecek başka bir hataya yol açabilir. İnşaat kenar koruma sistemleri aynı zamanda şantiye içindeki tüm önlemler için güvenlik sağlar. Ayrıca darbe veya ezme işlemleri sırasında malzemenin fırlamasını önlemek için önemli bir bariyer oluşturur. İnşaat kenar koruma sistemi, bir şantiyede meydana gelebilecek yaralanmaları önleyen yüksek güvenlikli bir güvenlik sistemidir. Çalışma aynı zamanda bina kenar koruma sistemlerinin önemli ölçüde güvenlik sağladığını da gözlemledi.

Bina kenarı koruma sistemleri çeşitlidir. Kenar koruma sistemleri yapılacak işin cinsine göre seçilmektedir. Try Mühendislik olarak işinizin türüne göre uygun ve güvenilir ekipmanları sağlamak için her zaman hazırız. Try Mühendislik geçici yapı sistemlerini müşterilerimiz için en gerekli düzenlemeleri yaparak uygun fiyatlarla satmaktadır. İnşaat sahalarındaki kazalar size şu anda kaçındığınızdan çok daha pahalıya mal olabilir. Aşağıda bulunan internet sitesinden bize ulaşabilirsiniz.

Abone Ol 
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *